Uutiset

Lattomeriajo 19.4.2015

Lattomeriajo 19.4.2015 ajettiin jälleen Porissa. Koiviston Iskun järjestämä kisa on perinteisesti avannut kauden. Pidemmittä puheitta alla tulokset ja Bigla Pro Racing Teamissä ammattilaisena ajavan Lotta Lepistön kommentit.

Hyvät fiilikset jäi kisasta. Oli mukava nähdä taas pitkästä aikaa porukoita. Kelikin oli kohdallaan.. Vauhtia pidettiin paikoitellen ihan hyvin ja koitin itse ajaa säästämättä jalkoja. Hyvä avaus ensi viikon 1.1 kategorian kisaan (Borsele, Hollanti). Valitettavasti Suomen avauskisassa kasoilta ei vältytty ja muutama loukkasikin aika pahasti..

Oli myös helppoa ajaa, kun tiesi kenen takarentaita kannatti peesata..

-Lotta-

lattomeriajo

M-18  105km
1 Erik Relanto Kilpapyöräily 2:29:20 54
2 Jaakko Hänninen Kilpapyöräily 2:29:20 61
3 Simo Terävä Kilpapyöräily 2:29:20 78
4 Villen Hirvenoja Kilpapyöräily 2:35:42 108
Jessi Uusiperhe Kilpapyöräily dnf dnf
Matias Hyrkäs Sprint Team dnf dnf
Joel Bergman Kilpapyöräily dns dns
M-Elite  105km
1 Roope Nurmi TWL 2:29:20 40
2 Sami Tiainen TWL 2:29:20 41
3 Saku Silfver Cyclo Vision, PoTa 2:29:20 42
4 Teemu Viholainen Akilles 2:29:20 43
5 Ville-Pekka Reponen IK-32 2:29:20 44
6 Ville Kantola IK-32 2:29:20 45
7 Timo Pikkarainen GIF 2:29:20 46
8 Jaakko Toppari JurVo 2:29:20 47
9 Tommi Martikainen KoiIsku, OTC 2:29:20 49
10 Arttu Malviniemi GIF 2:29:20 52
11 Valtteri Repo Cyclo Vision, PoTa 2:29:20 53
12 Jarkko Niemi KoiIsku, OTC 2:29:20 55
13 Veli-Pekka Laine TuUL 2:29:20 56
14 Rasmus Eriksson GIF 2:29:20 57
15 Timo Pesola KäTa 2:29:20 58
16 Petri Matero CCH 2:29:20 59
17 Mika Vilen CCH 2:29:20 60
18 Ville Luoto KäTa 2:29:20 64
19 Riivo Schumann Amps Extreme Sport 2:29:20 65
20 Sami Aura TuUL 2:29:20 66
21 Janne Elkala LaPy 2:29:20 67
22 Tuukka Puuronen IBD Vivus 2:29:20 69
23 Joni Kanerva Akilles 2:29:20 70
24 Lauri Koski GIF 2:29:20 71
25 Kalle Laanterä Cyclo Vision, PoTa 2:29:20 72
26 Jari Kemppainen JäPy 2:29:20 75
27 Juho Hänninen TWL 2:29:20 76
28 Niki Birling CCH 2:29:20 79
29 Jonne Itkonen CCH 2:29:20 80
30 Teemu Hämäläinen Cyclo Vision, PoTa 2:29:44 81
31 Oskari Vainionpää TWL 2:29:44 82
32 Arttu Suvisaari Akilles 2:29:44 84
33 Kim Mansner Akilles 2:29:44 85
34 Joonas Haapala KoiIsku, OTC 2:29:44 86
35 Jarmo Rissanen IK-32 2:29:44 87
36 Anders Bäckman CCH 2:29:44 88
37 Petter Matsson GIF 2:29:44 89
38 Max Puttonen Akilles 2:29:44 90
39 Jussi Nummikko Akilles 2:29:44 91
40 Jesse Kaislavuo TWL 2:30:10 92
41 Stefani Urmas Cyclo Vision, PoTa 2:30:10 93
42 Bruno Di Buó KoiI 2:30:26 94
43 Joni Loukkola PoPyKa 2:31:34 97
44 Tero Kuusisto LaPy 2:34:03 99
45 Aki Sund RSP 2:34:03 100
46 Anton Aro Cyclo Vision, PoTa 2:34:03 101
47 Antti Mäkelä JäPy 2:34:03 102
48 Ari Kuusisto IK-32 2:34:03 103
49 Pasi Hautamäki KäTa 2:34:03 105
50 Janne Varala JurVo 2:34:03 106
51 Antto Tunkkari GIF 2:34:14 107
52 Jaakko Mikkilä CCH 2:35:58 109
53 Antti Korpi IK-32 2:36:10 110
54 Niklas Collander CCH 2:38:34 111
55 Santeri Syrjä Cyclo Vision, PoTa 2:39:45 112
56 Kenneth  Backlund NCC 2:42:58 113
57 Henrik Luostarinen TuUL 2:46:28 119
58 Markus Forsström IK-32 2:54:46 124
Sebastian Kurtén Kainberg GIF dnf dnf
Mikko Auvinen IK-32 dnf dnf
Ville Pursiainen CK Master dnf dnf
Jari Nieminen KoiIsku, OTC dnf dnf
Kari Holma KoiI dnf dnf
Pasi Pyykönen KoiI dnf dnf
Ville Heistman CCH dnf dnf
Anssi Enqvist LaPy dnf dnf
Hiski Kanerva Team Bliz-Merida dns dns
Antti Heikkilä IK-32 dns dns
Aleksi Hänninen Akilles dns dns
Tony Stoor JurVo dns dns
Mikko Aalto JurVo dns dns
Ville Ilves IBD Vivus dnf dnf
Kari Pajanne IK-32 dnf dnf
Juhana Hietala CCH dnf dnf
Janne Nurminen CCH dnf dnf
M-Kilpa  105km
1 Simo Sildén JäPy 2:29:20 48
2 Niko Mentula CCH 2:29:20 50
3 Lotta Lepistö Bigla Pro Racing Team 2:29:20 51
4 Teemu Salovaara UP 2:29:20 62
5 Tomi Huhtamäki TVC 2:29:20 63
6 Antti Palonen P-Union 2:29:20 68
7 Jarkko Kokko CCH 2:29:20 73
8 Aleksi Sillanpää HyPy 2:29:20 74
9 Arto Vainionpää KaKa 2:29:20 77
10 Kimmo Pyykönen P-Union 2:29:44 83
11 Antti Holvikari Reaktor Stanga 2:31:34 96
12 Pasi Karjalainen JäPy 2:32:50 98
13 Kare Kaskinen PoTa 2:34:03 104
14 Mikko Hyrkkänen CCH 2:46:28 114
15 Ilmari Repo JYPS 2:46:28 115
16 Jaakko Antikainen CCH 2:46:28 116
17 Jari Niemelä Kraft 2:46:28 117
18 Tom Siegfrids Vasa IS 2:46:28 118
19 Kirsi Väinölä UP 2:46:28 120
20 Tommi Koskinen ACT 2:46:28 121
21 Jouni Väinölä UP 2:46:28 122
22 Joona Tuusa CCH 2:50:05 123
23 Antti Palkén IK-32 2:54:46 125
24 Jani Ihalainen JäPy 2:54:46 126
25 Samuli Hautamäki KäTa 2:54:46 127
26 Klaus Nummela UP 2:54:46 128
27 Sauli Laine RSP 2:54:46 129
28 Kari Alho TVC 3:08:01 130
29 Jyri Kukkola LeGo 3:08:05 131
30 Jarkko Lappalainen RiiK-V 3:08:16 132
31 Jani Hakala IK-32 3:08:33 133
Peter Reunanen IK-32 dnf dnf
Juho Keskinen PoTa dnf dnf
Ville Rantala TuUL dnf dnf
Jari Nyholm CCH dnf dnf
Matti Priha CCH dnf dnf
Sami Mattila TVC dnf dnf
Juha-Matti Leppänen JYPS dns dns
Matti Pollari GIF dns dns
Miika Salminen KoiI dnf dnf
Leevi Kangasaho TY dnf dnf
Antti Olenius PoTa dnf dnf
Joona Oravamäki KaKa dnf dnf
Mikko Löppönen TuUL dnf dnf
Jouni Levo IK-32 dnf dnf
Ville Kantell HlT dnf dnf
Antti Brax CCH dnf dnf
Sampo Koistinen CCH dnf dnf
Timo Laru CCH dnf dnf
Petri Toveri CV dnf dnf
Janne Pohjalainen RSP dnf dnf
Laura Vainionpää P-P dnf dnf
N-Elite   80km
1 Michaela Åvall ACT 2:14:11 23
2 Lotta Siiriäinen ACT 2:14:11 27
3 Elina Koskela ACT 2:14:11 28
4 Hanna Humaljoki CCH Racing Woman 2:14:11 29
5 Maija Koskinen ACT 2:14:53 37
Heli Hakala IK-32 dnf dnf
Katri Lehtonen Team Chebici-Isku Donna dns dns
Katri Marjava ACT dns dns
Pia Pensaari TVC dns dns
Kati Jokio TVC dns dns
N-16  80km
1 Viivi Puskala CCH Racing Woman 2:14:11 32
M-16  80km
1 Ilmari Tunkkari GIF 2:14:11 22
2 Antti Lehikoinen TVC 2:14:11 24
3 Elias Laikola P-P 2:14:43 36
Olli Siivonen TVC dnf dnf
M-50 80km
1 Kari Kasanen Medlaser MTB 2:04:58 20
2 Petri Vepsä KoiI 2:05:05 21
3 Kimmo Lampioinen KoiI 2:14:11 25
4 Sven-Ole Ahlbäck Vasa IS 2:14:11 26
5 Börje Ahlbäck Vasa IS 2:14:11 30
6 Johannas Leppänen CCH 2:14:11 31
7 Reima Huotari CCH 2:14:11 33
8 Matti Tanttu CCH 2:14:11 34
9 Jouni Suoniemi RSP 2:14:35 35
10 Markku Koskinen HyPy 2:14:53 38
11 Pekka Saari KoiI 2:15:11 39
Stig-Erik Vikars Kraft dns dns
Ilpo Kyllönen KoiI dns dns
Jyrki Lepistö PoTa dns dns
M-Kunto  55km
1 Juha Rokka KoiI 1:28:54 1
2 Mikael Paulinow TuUL 1:29:24 2
3 Juha Viljanen TVC 1:29:58 3
4 Mika Yli-Alho 1:30:17 4
5 Nigel Perrin 1:30:17 5
6 Simone Lega TVC 1:30:17 6
7 Kaarlo Pentikäinen 1:30:17 7
8 Teemu Lindroth TuUL 1:30:17 8
9 Janne Mikkonen 1:30:17 9
10 Nicolas Indermyhle 1:30:17 10
11 Juha Wirto TuUL 1:30:17 11
12 Teemu Salonen PoTa 1:30:24 12
13 Alain Bourdon 1:30:24 13
14 Veijo Kari PoTa 1:30:31 14
15 Jamie Given RSP 1:30:38 15
16 Hannu Rinne TuUL 1:30:38 16
17 Jukka Rintala PoTa 1:50:56 17
N-Kunto  55km
1 Roosa Marjaniemi Pomarkku 1:51:45 18
2 Anu Pörsti PoPyKa
Booking.com
Tagit : lattomeriajo

Jätä kommentti

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.