Uncategorized

TS-Kortteliajot 26.4.2015

TS-Kortteliajot 26.4.2015

Kortteliajot ajettiin osin märässä ja tihkusateisessa kelissä. Alla täydelliset tulokset mutta poimintana naiset joissa kärkikolmikko oli kuumin kärki järjestyksessä, 1. Rosa Törmänen, 2. Heidi Onger ja 3. Veera Väkevä

Miehissä kärki oli:  1. Maksim Sukhov, 2. Roope Nurmi ja 3. Sami Tiainen 4. Mika Simola

IMG_2047

Hieno kilpailuviikonloppu Turussa keräsi kumpanakin päivänä paljon väkeä reittien varrelle.

 

M-16 20 min + 3 kierr
1 270 Antti-Jussi Juntunen KorsKa 26:50 1
2 269 Sampo Lahti KäTa 26:50 2
3 262 Veli-Matti Koistinen PeNo 26:50 3
4 267 Valtteri Wallenius CCH 27:29 7
5 274 Antti Lehikoinen TVC 27:29 8
6 268 Nuutti Antikainen CCH 27:29 11
7 265 Ilmari Tunkkari GIF 27:29 14
8 276 Robin Bergman HyPy 27:29 15
9 271 Jaakko Sillankorva KorsKa 27:29 17
10 275 Olli Siivonen TVC 27:29 19
N-18 20 min + 3 kierr
1 203 Viivi Puskala CCH/RW 27:29 6
2 202 Vilhelmiina Suvisaari SV 27:53 20
3 212 Cecilia Aintila FocusLadies .-3 kierr
4 206 Kajsa Salmela KorsKa .-3 kierr
5 205 Emma Lahti KäTa .-3 kierr
6 204 Petra Rautiainen CCH/RW .-5 kierr
Naiset 20 min + 3 kierr
1 237 Rosa Törmänen FocusLadies 27:29 4
2 236 Heidi Onger FocusLadies 27:29 5
3 233 Veera Väkervä CCH/RW 27:29 9
4 243 Pia Pensaari TVC 27:29 10
5 227 Heini Salovaara Hypy/AHH 27:29 12
6 244 Antonia Gröndahl TuUL 27:29 13
7 228 Maija Syrjä Hypy/AHH 27:29 16
8 238 Riina Miettinen FocusLadies 27:29 18
9 226 Heljä Korhonen Hypy/AHH .-2 kierr
10 242 Kati Jokio TVC .-3 kierr
11 230 Hanna Humaljoki CCH/RW .-3 kierr
12 225 Karoliina Eklund Hypy/AHH .-3 kierr
13 240 Michaela Åvall ACT Ladies .-3 kierr
14 241 Elina Koskela ACT Ladies .-4 kierr
15 234 Heidi Tähtinen CCH/RW .-5 kierr
222 Laura Vainionpää P-P/Team Medilaser dns
223 Katri Lehtonen ChebiciDonna dns
239 Lotta Siiriäinen ACT Ladies dns
229 Milla Turpiainen Hypy/AHH dns
Yleinen 50 kierrosta n. 55 km
1 98 Maksim Sukhov RUS Velosport 24:07 21
2 54 Roope Nurmi U23 TWL 24:07 22
3 55 Sami Tiainen TWL 24:07 23
4 2 Mika Simola TuUL 24:07 24
5 13 Sasu Halme Focus Halme Racing 24:07 25
6 99 Pavel Sveshnikov RUS Velosport 24:07 26
7 51 Ben Carman U23 AUS TWL 24:07 27
8 76 Teemu Viholainen Akilles 24:07 29
9 41 Juhana Hietala CCH/KPH 24:07 30
10 45 Anders Bäckman CCH/KPH 24:07 31
11 36 Lauri Koski GIF 24:07 32
12 58 Valtteri Repo Finnfaltz 24:07 33
13 75 Leo Laakkonen Hlt/RacebikeFocus 24:07 34
14 3 Lauri Seppä TuUL 24:07 35
15 136 Erik Relanto TuUL 24:07 36
16 138 Jaakko Hänninen TFC 24:07 37
17 49 Jaakko Toppari JurVo 24:07 38
18 86 Riivo Schuman EST Extreme Sport 24:07 39
19 79 Juho Färlin Akilles 24:07 40
20 62 Teemu Hämäläinen Finnfaltz 24:07 41
21 56 Oskari Vainionpää U23 TWL 24:07 42
22 77 Eärendal Fingerson Akilles 24:07 43
23 71 Ville-Pekka Reponen IK-32 24:07 44
24 74 Johan Nordlund Hlt/RacebikeFocus 24:07 45
25 39 Rasmus Eriksson GIF 24:07 46
26 35 Timo Pikkarainen GIF 24:07 47
27 84 Arttu Suvisaari U23 Akilles 24:07 48
28 83 Joni Kanerva U23 Akilles 24:07 49
29 37 Arttu Malviniemi GIF 24:07 50
30 42 Janne Nurminen CCH/KPH 24:07 51
31 52 Juho Hänninen U23 TWL 24:07 52
32 19 Tommi Martikainen Chebici-Isku 24:07 53
33 82 Max Puttonen U23 Akilles 24:07 54
34 20 Tuukka Puuronen IBD Vivus 24:07 55
35 4 Henrik Luostarinen U23 TuUL 24:07 56
36 78 Kim Mansner Akilles 24:07 57
37 67 Keijo Hirvonen IK-32 24:07 58
38 47 Jan Elmgren CCH 24:07 59
39 28 Lasse Huovilainen CCT 24:07 60
40 27 Niki Birling CCT 24:07 61
41 29 Mika Vilen CCT 24:07 62
42 72 Valtteri Härkönen Hlt/RacebikeFocus 24:07 63
43 16 Joonas Haapala Chebici-Isku 24:07 64
44 53 Jesse Kaislavuo TWL 24:07 65
45 81 Aleksi Hänninen U23 Akilles 24:07 66
46 31 Iiro Mäntyniemi OTC 24:07 67
47 14 Samuel Halme Focus Halme Racing 24:07 68
48 140 Aku Keloneva TFC .-15 kierr
49 166 Antti Palonen P-Union .-15 kierr
50 139 Simo Terävä TFC .-16 kierr
51 34 Tommi Ikonen JäPy .-16 kierr
52 143 Ville Hirvenoja TFC .-17 kierr
53 129 Pekka Siiriäinen CCT .-18 kierr
54 137 Jonne Itkonen CCH/KPH .-19 kierr
55 120 Mikko Hyrkkänen CCH/KPH .-20 kierr
56 63 Santeri Syrjä Finnfaltz .-21 kierr
57 44 Petri Matero CCH/KPH .-22 kierr
58 142 Joel Bergman TFC .-22 kierr
59 38 Sebastian Kurten Kainberg GIF .-22 kierr
60 40 Antto Tunkkari GIF .-22 kierr
61 97 Denis Skachek RUS Velosport .-22 kierr
62 91 Tero Kuusisto LaPy .-22 kierr
63 26 Joonas Koskelainen Cyclos .-23 kierr
64 22 Risto Saari IBD Vivus .-24 kierr
65 125 Jarkko Kokko CCH/KPH .-25 kierr
24 Timo Pesola KäTa dnf
43 Antero Salvanto CCH/KPH dnf
93 Janne Varala JurVo dnf
17 Jari Nieminen Chebici-Isku dnf
21 Teemu Törmälä IBD Vivus dnf
23 Ville Luoto KäTa dnf
61 Kalle Laanterä Finnfaltz dnf
64 Saku Silfver Finnfaltz dnf
65 Mikko Auvinen IK-32 dnf
66 Antti Heikkilä IK-32 dnf
68 Ville Kantola IK-32 dnf
89 Anssi Enqvist LaPy dnf
7 Bruno Di Buo KoiI dns
8 Taneli Turunen Chebici dns
18 Jarkko Niemi Chebici-Isku dns
32 Jesse Kajosmaa TVC/Racebike-Focus dns
73 Lauri Siukola Hlt/RacebikeFocus dns
80 Jussi Nummikko Akilles dns
85 Antti Olenius PoTa dns
92 Aku Joentausta LaPy dns
94 Mikko Aalto JurVo dns
96 Daniil Andreev RUS Velosport dns
100 Denis Kokorev RUS Velosport dns
101 Daniil Redakov RUS Velosport dns
102 Egor Fedorov RUS Velosport dns
122 Sampo Koistinen CCH/KPH dns
123 Esko Lahti CCH/KPH dns
144 Matias Hyrkäs Sprint dns
145 Anton Vtiurin RUS Velosport dns
146 Viktor Kuroptev RUS Velosport dns
158 Jaakko Antikainen CCH dns
Booking.com

Jätä kommentti

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.